top of page

Biostimul® je značka nové generace ekologicky šetrných systémů světelné terapie, které jako první na světě využívají k léčebným i preventivním účelům moderní metodu progresivní fototerapie FOTONYX 
s klinicky prokázaným analgetickým (působícím proti bolesti), protizánětlivým a biostimulačním (působícím regeneračně) efektem.


 

Aplikace FOTONYXu – neinvazivní plošná terapie energií červeného vysoce polarizovaného světla – vykazuje efektivitu laseroterapie při zachování aplikační jednoduchosti biolamp, díky čemuž dosahuje naprosto převratnou účinnost u nejširšího spektra zdravotních obtíží. Terapii lze díky její aplikační jednoduchosti a absenci vedlejších účinků bez obav kombinovat se stávajícími léčebnými metodami. Výsledky se obvykle dostavují již po několika dnech, v některých případech však již po jednom použití (např. při terapii bolesti).

Aplikace systémů Biostimul v praxi vychází z celé řady odborných studií o léčebném využití polarizovaného světla a laseru, a zároveň je ověřena klinickými i experimentálními studiemi provedenými univerzitními nebo vědeckými centry v České republice i zahraničí (mj. Akademie věd ČR, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Lékařská fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě, Akademie věd SR, Neuroprogress – Oslo).


 

Širokospektrálně působící Biostimul je účinný zejména při terapii:

 

  • Potíží pohybového ústrojí:

Artróza

Revmatismus

Bechtěrevova nemoc

Zánět a bolest šlach a svalů

DNA

  • Kožních (dermatologických) obtíží:

Akné

Atopický ekzém

Bércové vředy

Lupénka

Opary

  • Stomatologických obtíží

  • Postižení sliznice dutiny ústní a nosní

Angína, chřipka, nachlazení 

  • Gynekologických potíží

  • Potíží v období těhotenství a po porodu 

  • Potíží oběhového systému:

Křečové žíly

Hojení ran

Bolestivých stavů

  • Reflexní terapii tzv. civilizačních potíží (alergie, astma, cukrovka, hemeroidy, imunita, prostata, poruchy erekce, poruchy spánku apod.)

  • Estetické neduhy:

Celulitida

Jeho účinnost však není omezena jen na lidský organismus, je stejně efektivní i v případě léčby domácích zvířecích mazlíčků..

  • Veterinární lékařství

Bolest u zvířat

Stáří zvířete a onemocnění
 

Průnik světla do tkání
Průník světla do tkáně
Případové studie

Co Biostimul léčí

Hlavní přednosti terapie

a) vyšší účinnost u širokého spektra obtíží s rychle viditelnými výsledky, což umožňuje využití efektivnějšího q-monochromatického světla, u kterého je stejně jako u léčebných laserů vyloučeno vzájemné protipůsobení jednotlivých částí světelného spektra (barev) polychromatického (bílého / žlutého) světla klasických biolamp

b) na rozdíl od starších typů diodových přístrojů používat jeden přístroj pro povrchové
(např. kožní problémy) i hloubkové (např. bolesti kloubů) indikace, a to díky efektivní hloubce průniku
4,5 cm

c) univerzální aplikací Biostimulu, neboť se jedná o tzv. studené světlo (tj. neprohřívá, tak jako klasické biolampy), což je terapeuticky zvláště významné např. při léčbě zánětů

 

d) jednoduchá neinvazivní / bezkontaktní aplikace s možností využití praktického mobilního tělového držáku

 

e) bezpečné používání bez vedlejších účinků a rizika předávkování

 

f) snadné intuitivní ovládání jedním multifunkčním tlačítkem s integrovaným časovačem a zvukovou signalizací

 

g) originální technologické řešení v kombinaci s integrovaným mikroprocesorem umožnilo konstrukci kompaktního ergonomicky přizpůsobeného přístroje s nízkou hmotností (122 g) a minimálními rozměry (10,5 x 6,5 x 5,5 cm) při zachování vysoké odolnosti a dlouhé životnosti
v řádu desítek tisíc provozních hodin

 

h) ekonomicky výhodný poměr užitná hodnota / cena: 1 aplikace = max. 5 haléřů

 

i) bohaté aplikační příslušenství

Barvy ve fototerapii

ČERVENÉ SVĚTLO má výrazné anabolické účinky na živé organismy. Je definován jeho biostimulační, analgetický a protizánětlivý fyziologický účinek. Červené světlo proniká do hlubokých struktur tkání, podle intenzity světla až několik centimetrů hluboko. Praktické použití červeného světla v medicíně je možné najít ve všech oborech, ve kterých se buď primárně nebo jako podpora léčby uplatní některý z uvedených fyziologických účinků. Červené světlo prokazatelně aktivuje produkci ATP a antioxidantů v buňkách.

Energie MODRÉHO SVĚTLA je zachycena v povrchových tkáních epiderma (kůže), a je proto nejvíce použitelná v oblasti dermatologie (kožní problémy). Účinky modrého světla na živé tkáně jsou spíše katabolické. Díky výraznému protizánětlivému efektu lze modré světlo použít jako podporu léčby v případě potřeby potlačení lokálního zánětu. 

Účinky ZELENÉHO SVĚTLA jsou popsány jako harmonizující. Její aplikace je pro pacienty příjemným zážitkem a nachází využití především v navození potřebné psychické pohody, která je v případě jakékoliv terapie důležitým činitelem při dosahování optimálních léčebných účinků. 

bottom of page